položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter

Vážení občané, aktuálně nelze vkládat dotazy přes webové stránky města Český Těšín – záložka Dotazy občanů. Na odstranění problému pracujeme. V případě potřeby můžete kontaktovat příslušné odbory úřadu města Český Těšín. Děkujeme za pochopení.

Zpět

poznámka k úklidu

měl bych dotaz a zároveň připomínku k úklidu městských prostor,hlavně reprezentačních částí jako náměstí a přilehlých ulic.kvalita provedeného úklidu není nic moc.pracovníci firmy provádějící úklid při práci používají nějaké kleště(aby se nemuseli ohýbat),ale styl třikrát mi to nejde chytit,nechám to ležet a jdu dále,efektivnější mi připadá staré dobré koště a lopata,pamatuji doby kdy tyto prostory uklízel jeden člověk(metař).myslím si,že kontrola ze strany města by mohla být lepší a ne jen automaticky proplácet faktury

Odpovídá Cichy Stanislav 12.10.2020 10:15

Úklid náměstí ČSA, včetně přilehlých komunikaci provádí od roku 2019 nově vysoutěžená společnost VYKRUT zahradní služby a.s. Náměstí ČSA se v Českém Těšíně uklízí dle harmonogramu čištění veřejného prostranství, a to každý den, mimo neděle. Fyzickou kontrolu vč. pořizování fotodokumentace odvedeného úklidu provádí kompetentní pracovník odboru místního hospodářství. Z této fotodokumentace i prováděných záznamů je patrné, že zaměstnanci zmíněné společnosti uklízí náměstí ČSA a jiné lokality smetákem a lopatou a v požadované kvalitě. Proto nelze souhlasit s Vašim hodnocením provedeného úklidu jako „není nic moc“, spíše naopak. Zaměstnanci úklidové firmy mají k dispozici i jiné potřebné pomůcky (např. rukavice, smeták, lopatu, vysavač na nedopalky z cigaret a psí exkrementy…), nejen sbírací kleště. Bohužel, často hned po provedení úklidu stihnou občané udělat opět nepořádek. Bylo by pro naši společnost přínosné, kdyby nikdo neodhazoval odpadky mimo k tomu určené nádoby a aby se všichni, kterým vadí odhozené smetí na chodnících a trávnících, zapojili do udržení čistoty a úklidu veřejného prostranství.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou