položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter

Vážení občané, aktuálně nelze vkládat dotazy přes webové stránky města Český Těšín – záložka Dotazy občanů. Na odstranění problému pracujeme. V případě potřeby můžete kontaktovat příslušné odbory úřadu města Český Těšín. Děkujeme za pochopení.

Zpět

Chodník nad přehradou z ul. Lipová na ul Ostravskou - dotaz pro zastupitele ANO

Vážení, navrhuji Vašemu hnutí, abyste se prošli podél přehrady: chodníky, lavičky, zeleň jsou v hrozném stavu. Horní chodník spojující Lipovou s Ostravskou v některých místech zarůstá křovím do poloviny šíře, nikdo to tam neupravuje, již nějaký čas leží podél chodníku rozbité betony, o stavu samotného chodníku pro běžce či kola nemluvě. Dovolím si připomenout aňákům a cituji z jejich volebního programu: "Oživíme sportovně rekreační zónu Těšínská přehrada a lesopark, včetně vybudování potřebného zázemí." - tak už konečně něco začněte dělat, protože už nemáte moc času. Prosím pěkně, a nepiště jako jeden z důvodů nemožnosti cokoliv s přehradou udělat - "nevyřešené vlastnické vztahy" - když si do programu něco dávám, tak si kolem toho vše zjistím dopředu. S pozdravem Marta Kmeť

Odpovídá Pavelek Tomáš Bc. 09.09.2020 22:13

Máte pravdu, v konstatování, že již není moc času. Ve správě věcí veřejných opravdu čas letí mnohonásobně rychle, než by si člověk uvědomoval. Těšínská přehrada nám leží na srdci stejně jako Vám. Proto od první chvíle děláme kroky zejména k vyřešení majetkoprávních vztahů. Nevyřešené vlastnické vztahy byly bohužel skutečnou překážkou pro jakékoliv plánované investice do Vámi zmiňovaného území. Tyto pozemky by však nyní mělo město získat, a to na přelomu roku 2020 a 2021. Pokud k předpokládané realizaci dojde, bude v následujících letech tato lokalita připravena k revitalizaci. Proto se již v návrhu rozpočtu na příští rok objeví investice právě do zmiňované lokality. Ve volebním programu Hnutí ANO 2011 v Českém Těšíně je velice významným bodem změna kolem Těšínské přehrady. Věděli jsme o situaci ohledně vlastnických práv, přesto jsme si ji do programu dali. Kde je vůle, tam je cesta – zde nám velmi pomohly aktivity Moravskoslezského kraje. Jediným problematickým místem stále zůstává provizorní přemostění toku Hrabinka, kde v okolí stále čekáme na ukončení dědického řízení, které probíhá v Polsku.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou