položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter

Vážení občané, aktuálně nelze vkládat dotazy přes webové stránky města Český Těšín – záložka Dotazy občanů. Na odstranění problému pracujeme. V případě potřeby můžete kontaktovat příslušné odbory úřadu města Český Těšín. Děkujeme za pochopení.

Zpět

Školní jídelny Český Těšín

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda v Českém Těšíně je školní jídelna pro mateřské školy a školní jídelna pro základní školy, která zohleduňuje potravinové alergie děti? Pokud ano, jak jde řešit dovoz jídla z této jídelny do jiné školky/školy? A také by mě zajímalo, zda do budoucna budou školní jídelny na území města povinné připravovat jídlo také podle alergických omezení dětí, případně, zda město uvažuje o poskytování dotací na speciální kuchařky, které by tyto jídla ve školních jídelnách připravovaly? Na území jiných měst tato dotace je a dokonce je možnost z těchto jídelen dovážet obědy i do jiných školek/škol, pokud školní jídelna, školky/školy tyto jídla neposkytuje. Věřím, že na dotaz odpovíte. Děkuji

Odpovídá Stařičný Miroslav Ing. 08.09.2020 07:08

V rámci kuchyní příspěvkových organizací Města Český Těšín, které zajišťují školní stravování z organizačně technických a hygienických důvodů není možné zajistit přípravu stravy například pro celiaky (bezlepková dieta). Určitě každá škola Vám umožní konzumaci vlastního připraveného jídla Vašim synem/dcerou ve škole za určitých podmínek, které si individuálně dojednejte s ředitelem školy.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou