položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter

Vážení občané, aktuálně nelze vkládat dotazy přes webové stránky města Český Těšín – záložka Dotazy občanů. Na odstranění problému pracujeme. V případě potřeby můžete kontaktovat příslušné odbory úřadu města Český Těšín. Děkujeme za pochopení.

Zpět

Vrba

Dobrý den, dnes, tzn. 26.08.2020 poryv větru zlomil větší větev vrby na Kopernikove 13. Ráda bych upozornila, že strom je jinak ve vynikající kondici a pevně doufám, že nějaký radniční "znalec" opět nerozhodne o pokácení tohoto krásného stromu. Již před dvaceti lety právě takový samozvaný odborník rozhodl o uřezání poloviny stromu a snad doufal, že strom nepřežije. Naštěstí mu jeho záškodnický úmysl nevyšel, vrba si roste dál a poskytuje úkryt rozmanitým ptačím druhům a lidem stín v parném letě.

Odpovídá Večeřová Lada 03.09.2020 12:34

U domu s č.o. 13 na ulici Koperníkova se nachází Salix alba (Vrba bílá) evidovaná pod číslem 238. Vaše osobní hodnocení předmětného stromu si můžete porovnat na veřejně dostupném portálu www.stromypodkontrolou.cz. Zde soudní znalec (ne radniční) vyhodnotil stav stromu následovně: senescentní jedinec, neperspektivní se zbytkovou hodnotou, se silně narušeným zdravotním stavem a stabilitou výrazně zhoršenou. Pro tyto důvody byl strom v minulosti sesazen tzv. „na hlavu“, aby jeho torzo posloužilo ještě nějakou dobu jako biotop. Torzo dále chřadne, sekundární koruna již není stabilní, a proto bude z důvodu zachování provozní bezpečnosti torzo stromu ještě sníženo v období vegetačního klidu.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou