položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter

Vážení občané, aktuálně nelze vkládat dotazy přes webové stránky města Český Těšín – záložka Dotazy občanů. Na odstranění problému pracujeme. V případě potřeby můžete kontaktovat příslušné odbory úřadu města Český Těšín. Děkujeme za pochopení.

Zpět

Bezpečnost v Žukově

Dobrý den, opět bych chtěla znovu položit nezodpovězenou otázku. Proč lampy v Horním Žukově na ul. Pod Zvonek od půlnoci do 4.00h nesvítí? Pokud to je forma šetření energie, tak akorát podporuje zloděje a vykrádání zahrad. Děkuji za odpověď a brzké řešení situace. V.Gamrotová

Odpovídá Benatzká Karína Ing. 26.08.2020 14:14

Veřejné osvětlení má sloužit bezpečnosti dopravy a v žádném případě ne bezpečnosti rodinných domů a zahrad. Proto také je instalováno podél komunikací a ne v zahradách. Problémem, který je v současné době řešen celosvětově, je škodlivost svícení na životní prostředí (tzv. světelné znečištění). I ve vyspělejších státech se dnes v menších obcích v noci nesvítí, pokud intenzita dopravy není v oblasti velká. Pokud tedy potřebujete zabezpečit svou zahradu proti zlodějům, instalujte si čidlo nebo jiný bezpečnostní prvek.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou