položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter

Vážení občané, aktuálně nelze vkládat dotazy přes webové stránky města Český Těšín – záložka Dotazy občanů. Na odstranění problému pracujeme. V případě potřeby můžete kontaktovat příslušné odbory úřadu města Český Těšín. Děkujeme za pochopení.

Zpět

Odpověď na odpověď Ucpaný kanál

To co píšete je vše velmi líbivé,ale realita je jiná!! 1) Kdo kontroluje odvedenou práci? 2) Dokonce i autorizovaný inženýr se může zmýlit a stavební úřad vše jen podepíše,vždyť to projektoval autorizovaný inženýr.Pouze by stačilo odstranit stavební omyl a nemusela by četa čističů zametat a ani čistit kanál,dokonce by vznikla úspora veřejných financí.Stačilo by pouze zvednout obrubník o asi 10 cm. a kamínky by nelétaly kolem ale zůstaly na hřišti.Krejčí

Odpovídá Recmanová Marcela 07.09.2020 09:17

Odvedenou práci kontroluje a přebírá buď autorizovaná osoba v oboru nebo kompetentní referent městského úřadu. Ano, máte pravdu i autorizovaný inženýr může udělat chybu. Možná se nešťastně navrhla na dětském hřišti kačírková (bezpečnostní) dopadová zóna, která je nad niveletou stávajícího obrubníku, ale o stavební omyl se v tomto případě nejedná. V projektové dokumentaci stavby (revitalizace sídliště Svibice) povolené příslušným stavebním úřadem nebylo navrženo zvednutí obrubníku u chodníku, proto zůstal obrubník ve stávající niveletě. Město Český Těšín nebude opět vkládat veřejné finance do již obnoveného chodníku, protože se v tomto případě nejedná o závadu, která ohrožuje lidské zdraví a majetek.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou