položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

odpad v okolí domů

obrý den Bydlím na ulici Bezručova v českém Těšíně. Náš dům je součástí společného dvoru ulic Bezručova-Havlíčkova-Čapkova. Z tohoto dvoru se pomalu stává smetiště a sběrný dvůr. Uprostřed stojí několik velkých a několik menších popelnic. Všude dokola se povalují odpadky, které jsou rozfoukány po celém dvoře. Místní bezdomovci si z popelnic udělali supermarket a už od brzkých ranních hodin se přehrabují v kontejnerech a vytahují z nich odpadky, které se dále válí všude okolo. Do dvora také zajíždí vozidly spousta cizích osob kteří popelnici využívají jako sběrný dvůr a svážejí zde odpad jak z okolních obchodů tak z i ze svého bydliště. Často se jedná o objemnější odpad, který se do popelnic ani nevleze a navíc tento odpad do nich nepatří, proto odpad skládají před popelnice a různě okolo a z našeho dvoru se pomalu stává sběrný dvůr a smetiště pro okolní obyvatele a podnikatele. Popelnice se nacházejí jak v těsné blízkosti domů (dalo by se říct „pod okny“), tak v bezprostřední blízkosti pískoviště kde si hrají matky s dětmi. Proto bych se rád zeptal zda li je možnost popelnice například nějak obestavět nebo více oplotit nebo najít jiné rozumné řešení jak zamezit tomu aby se uprostřed dvoru nacházelo smetiště a sběrný dvůr. Děkuji Marek Sobocik

Odpovídá Benatzká Karína Ing. 09.07.2020 11:42

Zřízení oplocení kolem kontejnerů nezamezí vytváření smetiště, pokud ho neukáznění občané budou vytvářet. Hledáním řešení se sice zabýváme, ale ani v jiným městech jsme doposud funkční systém nenašli. Dle obecně závazné vyhlášky města je objemný odpad, tedy ten, který se nevejde do kontejnerů, svážen městem 1–2× ročně přistavenými kontejnery. Mimo tyto svozy není možné objemný odpad odložit nikde jinde, než na sběrném dvoře. Jediným řešením tedy v případě zjištění, že někdo vytváří smetiště na stanovišti kontejnerů, je volat městskou policii a osobě, která odpad takto odloží, bude uložena pokuta.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou