položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Veřejné hlášení informací

Dobrý den, chtěl bych se informovat, zda je veřejné hlášení informací nějak regulováno co se času a obsahu týče? Ptám se v souvislosti s hlášením včera (tj. ve čtvrtek 18.06.2020) mezi 20:30 a 20:45, kdy bylo hlášeno zpřístupnění Karvinské ulice. Pro obyvatele s malými dětmi je hlasité hlášení po 20h skutečně nepříjemné, protože děti probudí. Co se obsahu týče, přijde mi, že by bylo namístě hlásit opravdu důležitá bezpečnostní sdělení, která mají dopad na obyvatele celého města a jsou náhlá. Ostatní informace občany dle mého názoru spíše obtěžují. Průjezdnost Karvinské ulice řidiči vidí přece na dopravním značení přímo na místě, ty, kteří v blízkosti bydlí zajímá, jestli je místo bezpečné a ne, jestli je průjezdná Karvinská a všichni ostatní si přece mohou informaci přečíst na webu města. Stejně tak mi přišlo obtěžující v době nedávného nouzového stavu X denně sdělované informace o tom, jaká platí nařízení, která byla všeobecně známá z jiných médií. Děkuji Petr Haman

Odpovídá Nestrašil Petr Ing. 24.06.2020 12:51

O hlášení ve čtvrtek 18.06.2020 týkající se situace na ul. Karvinské rozhodli zástupci záchranných složek se zástupci vedení města vzhledem k mimořádné události, kterou bezesporu požár LPG v prostorách čerpací stanice byl. Časové omezení hlášení bylo stanoveno maximálně do 21 hodin.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou