položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Sešení trávy na území města

Dobrý den, dotazů již tady bylo vzneseno více,ale mně zajímá situace na celém území města a to není otázka posledních 14 dnů,kdy se střídavě otepluje a prší.Tráva se nesekala hodně dlouho a věřte mi,že si toho všímám.Např.cyklostezka ke Kovoně je zarostlá úplně.Pevně doufám,že se sjedná náprava co nejdříve a to hlavně na viditelných místech. Děkuji

Odpovídá Večeřová Lada 01.07.2020 10:07

Evidujeme přesné termíny kosení jednotlivých ploch, které se kosí dle stanoveného harmonogramu. Dnešním dnem končíme druhou seč u všech lokalit zařazené v I. a II. intenzivní třídě údržby a parkem A.Sikory zahajujeme seč třetí. Cyklostezka na ulici Lípová je zařazena do III. intenzivní třídy údržby, která se kosí 2× ročně. I přes nepříznivé počasí jsme tuto seč zvládli v termínu. V případě zájmu se na našem odboru můžete seznámit s harmonogramem lokalit, které máme v souvislosti s kosením travnatých a orných ploch v údržbě, jelikož ne všechny pozemky jsou ve vlastnictví města. V letošním roce jsme také zahájili tzv. střídavé kosení, kdy se u některých vytypovaných lokalit vynechává jedna ze dvou sečí. Důvodem je dlouhotrvající sucho (zadržování vody v krajině) a záchrana drobného hmyzu.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou