položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

přerostlá tráva

Dobrý den, na pozemku rozkládajícím se mezi firmou Hamrozi a Lidlem, je opět tráva převyšující výšku dospělé osoby a tudíž nejde frekventovanou silnici bezpečně přejít po přechodu pro chodce a vám přece o bezpečnost občanů vašeho města jde především nebo se pletu? Žádám tímto město Český Těšín, aby zařídilo její posekání.Stejná situace se opakuje přibližně 2x ročně, kdy po upozornění napíšete do odpovědi, že jste vlastníka vyzvali ke splnění povinnosti předmětný pozemek udržovat tak, aby vysoká tráva nebránila ve výhledu při přecházení vozovky.Má snad vlastník tohoto pozemku nějaké výsadní právo u vás na Městském úřadu, že čeká až bude vyzván? Většina ostatních si musí své povinnosti plnit bez vyzvání nebo dokonce pod hrozbou sankcí. Děkuji L. P.

Odpovídá Víšek Waleczek Magda mgr inż 17.06.2020 10:59

Děkujeme za upozornění, samozřejmě jsme si vědomi problému s pozemkem mezi Lidlem a firmou Hamrozi, jelikož je to pozemek, který se nachází na frekventovaném místě tzv. na očích veřejnosti a vede kolem něj jedna z hlavních komunikací a frekventované chodníky. Vlastníka předmětného pozemku (jak i vlastníky všech ostatních pozemků na území Českého Těšíně) pravidelně vyzýváme, tak jako i letos byl vlastník vyzván. Stejný problém je i na jiných pozemcích a vždy, když přijde jarní, dešťové a teplé počasí, najednou tráva „vyskočí“ a najednou je všude problém. Můžu Vás ujistit, že vlastník předmětného pozemku nemá u nás na úřadu žádné výsadní právo a úřad s ním jedná stejně, jako s ostatními vlastníky. Sečení trávy je však závislé především na počasí.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou