položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter

Vážení občané, aktuálně nelze vkládat dotazy přes webové stránky města Český Těšín – záložka Dotazy občanů. Na odstranění problému pracujeme. V případě potřeby můžete kontaktovat příslušné odbory úřadu města Český Těšín. Děkujeme za pochopení.

Zpět

Osvětlení nádvoří Domova pro seniory Bílá podkova

Dobrý den, existuje nějaká norma pro osvětlení? Domov pro seniory Bílá podkova zapnula noční osvětlení nádvoří a přilehlých ploch. Toto osvětlení je však nevhodné - silné bílé světlo svítící do oken okolních domů. Máme pocit, jako by nám bez ustání, celou noc do oken svítily zářiče či mířily dálková světla aut. Ani veřejné osvětlení přímo před domem není tak rušivé. Je nějaká norma, která se musí dodržovat (výška, směr, síla osvětlení)? Kdo také osvětlení povolil? Odpovídá normám? Kde můžeme žádát změnu osvětlení případné vypnutí po 22.00 hodině? Děkuji za odpověď.

Odpovídá Červeňová Yvona Ing. 18.04.2016 09:20

Ohledáním na místě samém, bylo zjištěno, že osvětlení venkovních ploch v areálu Domova pro seniory Bílá podkova bylo provedeno bez povolení stavebního úřadu. Jeho provedení a soulad s právními předpisy nelze tedy vyhodnotit. Stavební úřad bude v následných řízeních dle stavebního zákona provedené venkovní osvětlení posuzovat v souladu s platnými právními předpisy.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou