položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter

Vážení občané, aktuálně nelze vkládat dotazy přes webové stránky města Český Těšín – záložka Dotazy občanů. Na odstranění problému pracujeme. V případě potřeby můžete kontaktovat příslušné odbory úřadu města Český Těšín. Děkujeme za pochopení.

Zpět

Přesunutí lavičky

Dobrý den, mám výtku k lavičce umístěnou na ulici Kysucká před barákem č. 11. Jelikož se pomalu blíží jaro a s ním i teplé dny, naši milí spoluobčané romské národnosti rádi vysedávají na této lavičce. Ono by to tak nevadilo, kdyby na té lavičce za teplých letních dnů nevysedávaly až do půlnoci někdy se stalo, že i do brzkých ranních hodin, ruší noční klid, lidé musí mít zavřené balkony a okna, i přesto je slyšíme. V tomto případě se nedá spát. Párkrát jsme to řešili, že jsme zavolali městskou policii. Policie přijela, upozornila je na rušení nočního klidu a odjela. Po chvilce opět rušení nočního klidu. Byly bychom rádi, kdyby bylo možné přesunout lavičku na místo, kde by to nebylo až tak pod okny. Vhodný místem by bylo před dětským hřištěm. Děkuji za pochopení.

Odpovídá Moravcová Dana 18.04.2016 17:00

Lavička umístěná podél chodníku před domem Kysucká 11 byla umístěna v rámci II. etapy revitalizace veřejného prostranství. Přemístění lavičky v současné době není možné, jelikož na projekt byly použity finanční prostředky z dotací a přemístění lavičky by musel schválit poskytovatel dotací. Dále si myslíme, že přemístěním lavičky před domem Kysucká 11 by se problém s rušením nočního klidu nevyřešil, vzhledem k tomu, že před domem Kysucká 13 je také lavička a k rušení nočního klidu by i nadále docházelo. Řešení nevhodného chování občanů a to nejen těch kteří užívají lavičky, je v kompetenci Městské policie, která je povinna, po nahlášení na bezplatné lince 156, situaci ihned řešit, třeba i opakovaně


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou