položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter

Vážení občané, aktuálně nelze vkládat dotazy přes webové stránky města Český Těšín – záložka Dotazy občanů. Na odstranění problému pracujeme. V případě potřeby můžete kontaktovat příslušné odbory úřadu města Český Těšín. Děkujeme za pochopení.

Zpět

zastřešení nástupiště, podchod

Dobrý den, mám 2 otázky ohledně rekonstrukce nádraží. 1. Jak je možné, že nové zastřešení nástupiště se oproti stávajícímu zastřešení zkrátí o dobrých 80 m ? To v Těšíně všichni předpokládájí, že nebude pršet, sněžit a svítit slunce? Kde se ti lidé během dopravní špičky ukryjí před živly? Usilovalo nebo vyjednávalo město s investorem o zachování původní délky zastřešení? 2. Střední část podchodu bude sice nová, ale vchod do podchodu jak od pošty tak ze strany OD Billa je skandální. Táži se proto, zda město plánuje investovat do těchto části podchodu tak, aby po estetické stránce oba vstupy navazovaly na nově vybudovaný podchod. Rozbité kachličky a počmárané zdi zrovna nejsou moc dobrým znamením, že ve městě probíhala rekonstrukce za miliardu. Děkuji

Odpovídá Recmanová Marcela 27.05.2015 12:34

K Vašemu prvnímu dotazu Vám sdělujeme, že otázka zastřešení se řešila již na výrobní profesní poradě dne 5.12.2011. Pro­jektant investorovi navrhoval dvě varianty řešení zastřešení, z důvodu nutnosti odstranění nevyhovujícího stávajícího železobetonového zastřešení. První variantou bylo navrženo zastřešení nástupišť novou ocelovou konstrukcí v minimální délce dle platných předpisů a druhou variantou bylo navrženo zastřešení v obdobné délce jako bylo původní, což je v celkové délce 203,0 m. Město stejně jako ČD (České dráhy) požadovalo zachování zastřešení v původní délce, ale přesto se investor rozhodl ke kompromisnímu řešení, a to k navržení nového zastřešení na 2. a 3. nástupišti v délce 100,0 m. A 4. nástupiště bude zastřešeno pouze v minimální délce 25,0 m dle platných předpisů. Lokální opravy popraskaných dlaždic a obkladů probíhá dle potřeby. V letošním roce proběhla oprava celoplošných žulových obkladů naproti obchodu Billa a ještě plánujeme do konce srpna 2015 opravu odpadajícíh obkladů u lékárny ul. Nádražní. Grafity budou odstraněny před zahájením plně oteřeného podchodu pod drahami s termínem říjen 2015.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou