položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter

Vážení občané, aktuálně nelze vkládat dotazy přes webové stránky města Český Těšín – záložka Dotazy občanů. Na odstranění problému pracujeme. V případě potřeby můžete kontaktovat příslušné odbory úřadu města Český Těšín. Děkujeme za pochopení.

Zpět

Břízy

Dobrý den, rád bych se zeptal jakým způsobem bude potrestaný ten kdo pořezal 3 krásné velké břízy u obchůdku na ul. Hřbitovní 876v Č.T. Někteří si musí zdlouhavě vyřizovat povolení, někdy ho ani nedostaneme a někteří si dělají co chtějí. Ten pán co si pronajímá tento obchod si to asi umí dobře a rychle zařídit. Děkuji.

Odpovídá Křenek Daniel 06.04.2012 13:55

Dobrý den, Po odtátí snějhu byla na mnístě provedena kontrola. Na místě již nebyly znatelné pařezy a nebylo možné určit počet jedinců ani jejich velikost. Podařilo se kontaktovat majetele pozemku, který kácení provedl. Majitel ke kácení dřevin sdělil, že břízy ještě nepopdléhaly povolení ke kácení, protože nedosahovaly potřebných parametrů (80 cm obvod ve výšce 130 cm). Majitel žádal o povolení vykácení dalších dřevin, které již podléhají povolení. Rozhodnutím byla povolena pouze bříza nacházející se poblíž drátů el. vedení. Orgán ochrany přírody žadateli v rozhodnutí uložil na daném pozemku náhradní výsadbu v počtu 3 ks, nových dřevin. Po provedeném kácení by mělo dojít opět k obnovení zeleně v dané loklaitě.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou