25. březen 2021

Sčítání lidu, domů a bytů – rozhodný okamžik se blíží!

Již o půlnoci z pátku 26. března na sobotu 27. března statistici odstartují sčítání lidu domů a bytů. Netřeba však panikařit, na sečtení budeme mít několik týdnů, pouze je třeba mít na paměti, že do formulářů se uvádějí data ke dni 26. března 2021.

V době od 27. března do 9. 4. se můžeme sečíst online pomocí elektronického sčítacího formuláře. Sloužit k tomu bude webová a mobilní aplikace Sčítaní 2021, kterou si můžeme stáhnout buď na webu scitani.cz, nebo ve storech dle příslušného operačního systému mobilního telefonu. Sčítací formulář je možné vyplnit i za další osoby s jejich souhlasem, je však třeba znát situaci v domácnosti a také požadované osobní údaje jejích členů, (např. číslo dokladu totožnosti, datum narození, a také informace pro osobní část formuláře, například první bydliště po narození, informace o vzdělání či zaměstnání).

Kdo možnosti online sečtení nevyužije, obdrží od ČSÚ vyrozumění o návštěvě sčítacího komisaře. Sčítací komisař se dostaví v předem oznámeném termínu a vyčká na váš příchod před vaším domem. Listinné sčítání bude probíhat od 17. dubna do 11. května 2021. Vyplněný formulář v odpovědní obálce odevzdáte na poště nebo vhodíte do poštovní schránky. Sčítací formuláře budou k vyzvednutí rovněž na poštách Český Těšín 1 (hlavní pošta) a Český Těšín 7 (pošta na sídlišti Svibice). Více informací o sčítání získate zde.

autor: Mašková Jana Mgr.