11. září 2020

Přelaďování TV POLAR z DVB-T na DVB-T2

V Moravskoslezském kraji se blíží termíny přelaďování terestrického televizního vysílání ze systému DVB-T na DVB-T2.

Toto přelaďování, které nařídila Evropská komise, se dotkne všech televizních stanic, v různých termínech.

Vysílací síť, přes kterou vysílá TV POLAR, bude přelaďována brzy ráno 30.9.2020. Poté bude potřeba, aby diváci, kteří přijímají TV POLAR přes anténu, POLAR a další programy znovu co nejdříve naladili.

TV POLAR již zahájila mediální kampaň, ve které divákům celý proces přelaďování názorně objasňuje. Tato kampaň se bude s blížícím datem 30.9.2020 stupňovat.

Podrobnější informace najdete v tomto článku:

https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000021736/ve-stredu-30-zari-zmizi-z-vetsiny-televizoru-cela-rada-televiznich-stanic-vcetne-tv-polar-proc-a-jak-je-znovu-naladit

TV POLAR musela v této souvislosti vynaložit finanční prostředky v řádech milionů korun. Přesto jsme přesvědčeni, že se tato akce pozitivně odrazí, a to minimálně v těchto benefitech:

1.     Území, kde bude možno TV POLAR naladit, se výrazně rozšíří, protože budou zprovozněny také vysílače Lysá Hora, Velký Javorník a Jablunkov.

2.     V novém DVB-T2 vysílání má POLAR mnohem kvalitnější obraz.

3.     Diváci, kteří mají televizor s funkcí “Červené tlačítko HbbTV”, mohou využívat službu “Červené tlačítko POLAR”, včetně sledování programu POLAR2.

autor: Bazgierová Iva Bc.