21. září 2021

Hlasování o společné logo měst Český Těšín a Cieszyn skončilo

Obyvatelé Českého Těšína a Cieszyna měli od 28. srpna do 8. září možnost hlasovat o podobě nového společného loga. S drtivou převahou nakonec vyhrála koncepce „A“, jež vychází ze znaků, které lze interpretovat jako připínáčky pro označování míst na mapě. Mohou být také spojeny s háčky – prvky těšínského kroje. Blízko sebe vypadají „špendlíky“ jako zaseknuté na jednom místě. Tímto způsobem vytvářejí stylizovaný tvar srdce ze dvou polovin – dvě města na obou stranách řeky tvoří jeden organismus – „Cieszyn a Český Těšín společně“. Červená barva symbolizuje polskou stranu, modrá barva zase stranu českou a volný prostor mezi znaky znázorňuje řeku Olši.

Obr.: Zobrazení vítězného konceptu. Nahoře je mezinárodní verze, vlevo dole česká mutace a vpravo dole polská mutace.

I přesto, že podoba loga je již vybrána, grafické práce stále pokračují. Zkušený grafik, profesor z Uniwersytetu Śląskiego v Katovicích dr. hab. Tomasz Kipka, bude nyní pracovat na rozpracování grafického návrhu loga a vytvoření Systému vizuální identifikace společné značky Český Těšín – Cieszyn.

Krátké video představující logo můžete shlédnout zde.

Projekt „Český Těšín a Cieszyn společně“ je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj – Program Interreg V-A Česká republika – Polsko 2014 – 2020 v rámci Fondu mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko – Śląsk Cieszyński a státního rozpočtu PR.

autor: Tomiczková Monika Ing.