položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Výzdoba

Dobrý den, hned na úvod musím říct, že jsem velice zklamaná z výzdoby a celkové vánoční atmosféry u nás v Těšíně. Navštívila jsem náměstí u nás, ale i v Polskem Těšíně a musím říct, Kde my se na ně hrabem!!! Daleko krásnější výzdobu mají, program na celý víkend a nabídka věci k prodeji se opravdu nedá srovnat s tím, co bylo a je u nás. Jediní kdo to u nás zachraňuje je Vánoční těšíňák.( Tímto jim chci poděkovat za to co dělají jelikož to dělají dobře ???? a svářeček mají opravdu moc dobrý.) To co máme v kašně je něčí žert, že? Nebo to opravdu někdo myslí vážně a nechal si za to ještě zaplatit? Prosím zamyslete se v příštím roce a vemte si něco od sousedů. Jelikož je to opravdu škoda.

Odpovídá Benatzká Karína Ing. 19.12.2019 10:26

Děkujeme za Váš názor, který z našeho pohledu nelze nechat bez komentáře. Město se každoročně snaží připravit občanům příjemnou vánoční atmosféru. Na veřejném prostranství, o které pečuje, lze toto realizovat jednak světelnou výzdobou města a jednak programem s vánoční tématikou doplněným vhodným stánkovým prodejem. Na přípravě vánoční světelné výzdoby pilně pracují referenti již od jarních měsíců, město má některé světelné prvky (vločky, stromečky aj) ve svém majetku, další má zapůjčené od dvou firem. Jejich výběr i rozmístění je konzultováno s vedením města. Některé představy nelze realizovat, jako např. světelné převěsy, které bývaly v minulosti uchyceny na fasádách domů (Hlavní třída , Odboje)a které jsme museli odstranit, jelikož majitelé domů s uchycením v jejich fasádách nesouhlasí. Vánoční strom na náměstí se dle našeho názoru i všech občanů letos povedl. Děkujeme za to především jeho dárci. Pokud zklamal i Vás (nic kladného v dotazu totiž není), pak je to opravdu pouze jeden kritický názor, který k nám došel. Co se týče programu, pak po zkušenostech z minulých let, kdy jsme se pokoušeli o každodenní byť krátký program v době adventu, jsme přešli raději na akce 1 x týdně, kdy bývá náměstí plné lidí a každý si to své najde. Na akcích jsou prodejci ve všech 10 dřevěných stáncích a současně probíhá Slezský rynek, nechybí vánoční program a pro nejmenší i kolotoče. Zatímco v minulosti jsme měli problém obsadit stánky prodejci, dnes se tyto páteční termíny obsazují dobře. Víme, že pokud nezajistíme program, nebudou mít zájem přijít žádní prodejci a platí to i opačně. V Polsku je situace zcela určitě jiná, což je dáno především jejich obchodním duchem, který nebyl jako u nás přerušen ani v době vlády jedné strany. A je to citelně znát i na prodeji v kamenných obchodech. Toto ale není v silách úředníků změnit, museli by především chtít vlastníci domů s již několik let prázdnými nebytovými prostory, kde ještě dnes můžete na plakátu být zváni na oslavu Silvestra 2017. A nakonec jen to, že kritizovat je velice jednoduché. Zveme Vás tímto na odbor místního hospodářství, přijďte nám podat konkrétní návrh, jak byste si vánoční výzdobu v Českém Těšíně představovala tak, aby jste příští rok nemusela být „tak zklamaná“. Doufáme, že Váš návrh bude přínosem a pokud jeho realizace bude v mezích finančních možností našeho města, budeme Vám jen přát, aby se líbil všem našim občanům.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou