položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Kontejnér na použité baterie, drobná elektrozařízení

Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné dodat na více míst červené kontejnery na na použité baterie, drobná elektrozařízení apod. Mám dojem, že je stále více produktů na baterie a že se tedy zvýšila produkce těchto odpadů.(Někde už jsou umístěny, ale myslím, že například s pěti bateriemi občané nemají ochotu jít cca 300m).Tyto kontejnery by byly pro tuto věc přínosem. Děkuji za odpověď.

Odpovídá Kročková Lenka 06.12.2019 09:00

Pro odložení baterií lze využít červené kontejnery, které jsou umístěné na těchto stanovištích: ul. Pražská (parčík), ul. Koperníkova (u garáží), ul. Hornická (u parkoviště), ul. Okružní a ul. Kysucká (u parkoviště). Dále lze baterie odevzdat ve sběrném dvoře a v prodejnách, kde se se prodává elektro, mají speciální boxy na sběr baterií. V letošním roce přibyly sběrné boxy na hlavní budově městského úřadu a na pracovišti městského úřadu na ul. Pod Zvonek 875/26, na těchto dvou místech bylo zřízeno místo zpětného odběru přenosných baterií. Město zatím neplánuje další rozšíření červených kontejnerů. Pokud jsou občané uvědomělí a ohleduplní k životnímu prostředí, využívají červené kontejnery nebo boxy. Ale bohužel občanům lhostejným k ekologii, nepomůže ani to, kdyby měli červený kontejner hned vedle nádob na směsný komunální odpad.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou