položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Nepořádek na náměstí a okolních ulicích,provoz veřejných WC

Když se projdete po náměstí a přilehlých ulicích,které mají být vizitkou města,narazíte na neskutečný nepořádek,papíry,plastové sáčky,různé obaly a neskutečné množství cigaretových nedopalků.Tato situace se opakuje od náměstí až po podchod na ulici Nádražní(pod kolejemi).Jen podchod je samostatná kapitola. Stávající úklidové pracovníky jsem nikdy neviděl zametat,používají jen sbírací kleště(aby se nemuseli ohýbat)a náměstí mají "uklizené"průměrně za 15minut. To město najaté firmě jen automaticky platí faktury a nikdo nekontroluje provedenou práci?Další problém je provoz veřejných WC,současná provozní doba se mi zdá nedostatečná,sobota,neděle zavřeno přes týden jen do 16hodin.Je to způsob jak ušetřit náklady?Snad na tom městský rozpočet není tak špatně,že musí město šetřit i na tom to. Žádám o konkrétní odpověď na tyto problémy,ne slova o tom,že je to záležitost stávající firmy atd.Děkuji.

Odpovídá Cichy Stanislav 02.12.2019 11:28

Ruční čištění chodníků a plochy náměstí ČSA vč. přilehlých ulic (Nádražní, Hlavní třída, Moskevská, Čapkova, Božkova, Pražská, Štefánikova, Odboje, Sokola Tůmy, Vrchlického, Masarykovy sady, Střelniční, nábřeží Míru, Bezručova, Smetanova, Dvořákova, Havlíčkova) zajišťuje pro město Český Těšín od 15.02.2019 spo­lečnost VYKRUT zahradní služby a.s., sídlo 700 30 Ostrava – Zábřeh, ul. Pavlovova 3048/40. Zaměstnanci této společnosti vykonávají tuto práci pečlivě a svědomitě podle určeného harmonogramu dle smlouvy o dílo. Sběrači drobného odpadu mají k dispozici kleště (ano, jeden z důvodu, proč by se museli ohýbat ke každému drobnému odpadu a další důvod je jejich ochrana zdraví) a další nářadí jako smeták, lopatku, vysavač, pytle …, které si vezmou s sebou na pracoviště podle potřeby znečištění. Podchod ul. Nádražní se zametá každý den a 2× měsíčně se provádí tlakové mytí mimo zimní období. Město nemůžeme spravedlivě posoudit tuto stížnost na nepořádek v uvedené lokalitě, protože neví, o který den se jednalo a v jakém čase. Kompetentní osoba za město Český Těšín pravidelně kontroluje odvedenou práci a při monitorování v terénu neshledal podstatné závady v neplnění předmětu díla (služby). Dále ještě na náměstí ČSA a přilehlých ulicích zajištuje město čištění strojně vč. použití vody, což pro město zajišťuje společnost FCC Česká republika, s.r.o., sídlo 182 00 Praha 8, ul. Ďáblická 791/89 s provozovnou v Českém Těšíně na ul. Jablunkovská 851/40. Tato služba se taktéž pravidelně kontroluje v terénu a shledané nedostatky se odstraňují buďto ihned nebo následný den. Provoz veřejného WC na ul. Štefánikova byl upraven na základě využívání veřejného WC občany, kdy dle tržby bylo zjištěno, že toalety nebyly ve večerních hodinách ani o víkendu využívány. Se stížností na neprovedení úklidu nebo znečištění na městských pozemních komunikacích nebo městské zeleně kontaktujte prosím město Český Těšín, odbor místního hospodářství, tel. č.: 553 035 533 nebo mobil. č.: 739 323 867.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou