položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Obtěžování kouřem v letních měsících

Dobrý den, chci se zeptat zda město neplánuje vydat obecně závaznou vyhlášku, zákaz obtěžování kouřem z komínů rodinných domů v letních měsících. Není přece možné , aby bezohledný soused topil s každodenní pravidelností celé léto, včetně tropických dnů. Kdy v podstatě v rozmezí od odpoledních hodin do půlnoci nejste schopen otevřít okna a vyvětrat.Sušení prádla venku jen tehdy, kdy "dovolí" soused. Na sousedské upozornění, reaguje, co není zakázáno, je povoleno. Myslím, že si v této lokalitě dostatečně užíváme kouře a smogu v topné sezóně a vyhlášku pro letní měsíce bychom si zasloužili. děkuji za odpověď.

Odpovídá Kostelencová Irena 09.09.2019 16:53

Obecně závazná vyhláška na toto téma se nepřipravuje ani neplánuje – pro její vydání není zmocnění v zákoně č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů. Abychom mohli vámi uvedenou záležitost projednat s provozovatelem, potřebujeme konkretizovat místo a objekt, z jehož komína vychází obtěžující kouř. Pro tento účel je třeba podat písemný podnět.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com