položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Oprava vozovky

Dobrý den, v okolí Českého Těšína jsem zaznamenal probíhající opravy vozovek na různých úrovních. Chci se zeptat kdy dojde také na ulici Lípovou a to hlavně v úseku cca 2km před napojením na ulici Koňakovskou. Povrch vozovky plný děr a nerovností ve stavu nedůstojném dnešní době, již několik let! děkuji za odpověď Pawlas

Odpovídá Recmanová Marcela 04.09.2019 17:19

Místní komunikace ul. Lípová (úsek od křižovatky K Hájence x Lípová, směrem na místní komunikaci ul. Koňakovská) se každoročně lokálně vyspravuje, z důvodu jejího špatného stavebního stavu povrchu vozovky. Lokálními opravami město zajišťuje na místní komunikaci sjízdnost a schůdnost, aby byl umožněn bezpečný pohyb chodcům, silničním a jiným vozidlům přizpůsobených stavebnímu stavu a dopravně technickému stavu dotčené pozemní komunikace. Pro letošní rok nebyly na tuto opravu (obnovu povrchu vozovky) komunikace schváleny potřebné finanční prostředky v rozpočtu města. Nejen zmiňovaný úsek místní komunikace ul. Lípová je ve špatném stavebním stavu, i úsek od točny autobusu MHD směrem ke křižovatce K Hájence x Lípová čeká v pořadí důležitosti na obnovu konstrukčních vrstev a povrchu cesty, z důvodu vzniklých nebezpečných hrbů na vozovce. Oba zmiňované úseky místní komunikace jsou zařazeny do zásobníku investičních akcí města, z kterého odbor investiční čerpá při zpracování návrhu rozpočtu pro následující rok. O zařazení takové akce do rozpočtu pak rozhoduje nejen důležitost její realizace v porovnání se všemi posuzovanými návrhy ze zásobníku, ale samozřejmě především finanční možnosti města. Z výše uvedeného vyplývá, že město není schopno v současné době sdělit, kdy dojde k celkové obnově povrchu komunikace ul. Lípová, která je pro město finančně nákladná.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com