položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Přehrada Hrabina

Dobrý den.Zajímalo by mně jestli existuje nějaká kompetentní osoba nebo odbor která má na starosti přehradu Hrabina?Již několik dní se na její hladině rozkládají ryby(opravdu velké),což nepůsobí moc esteticky.Nebo se možná najde nějaký dobrovolník který přemístí tyto exempláře do kašny ze které by jistě byly během pěti minut odstraněny.

Odpovídá Křenek Daniel 05.06.2019 14:00

V poslední době dochází k občasným úhynům ryb v přehradě Hrabina. Příčin úhynu ryb je více a souvisí zejména s počasím, kdy dochází vlivem sucha nebo naopak vydatných dešťů k velkým změnám kyslíkového a teplotního režimu. Některé ryby uhynou i stářím nebo vlivem různých chorob. Svou daň si vybírá i celkové znečištění vody způsobené špatným stavem krajiny v povodí přehrady a nedostatečným čištěním odpadních vod některých domů nebo dokonce vyčerpávání žump do vodotečí za dešťů nezodpovědnými občany. Už jsme kontaktovali Český rybářský svaz MO Český Těšín. Není vyloučeno, že během léta nedojde k dalšímu úhynu ryb. V případě nálezu mrtvých ryb kontaktujte rovnou Český rybářský svaz, MO Český Těšín. Kontakty naleznete na stránkách rybářského svazu tj. na adrese http://www.rybarict.cz/…tni-formular[606]-[cz]-kontakt.ü.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com