položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Těšínská přehrada

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kdo se stará o těšínskou přehradu? Přehrada by mohla být příjemnou procházkou více lidí, ale když se procházím tak nalézám ve vodě mnoho mrtvých ryb, nyní tam jsou dvě snad metrové zdechliny, přehrada zapáchá a je špinavá, ikdyž se před několika léty čistila za NĚKOLIK MILIONŮ!!! Toto místo by mohlo být pěkné ale pokud se o to nikdo nebude starat je to spíše ostuda a dost k pláči!!!

Odpovídá Křenek Daniel 05.06.2019 15:04

V poslední době dochází k občasným úhynům ryb v přehradě. Příčin úhynu ryb je více a souvisí zejména s počasím, kdy dochází vlivem sucha nebo naopak vydatných dešťů k velkým změnám kyslíkového a teplotního režimu. Některé ryby uhynou i stářím nebo vlivem různých chorob. Svou daň si vybírá i celkové znečištění vody způsobené špatným stavem krajiny v povodí přehrady a nedostatečným čištěním odpadních vod některých domů nebo dokonce vyčerpávání žump do vodotečí za dešťů nezodpovědnými občany. Stav vody v přehradě zhoršují také občané, kteří na břehy toků ukládají listí nebo posekanou trávu, kterou velká voda sebere a odnese do přehrady. Při rozkladu tohoto organického odpadu se spotřebovává kyslík, což vede ke kyslíkovému deficitu způsobujícího úhyn ryb. Správce přehrady kvalitu vody velmi těžko ovlivní, když mu kalná či znečištěná voda přitéká z celého povodí a má jen omezené možnosti ovlivnit chování nezodpovědných občanů. Není vyloučeno, že během léta nedojde k dalšímu úhynu ryb. V případě nálezu mrtvých ryb kontaktujte přímo Český rybářský svaz, MO Český Těšín. Kontakty naleznete na stránkách rybářského svazu tj. na adrese http://www.rybarict.cz/…tni-formular[606]-[cz]-kontakt.ü Na základě Vašeho upozornění jsme Český rybářský svaz neprodleně kontaktovali.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com