položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Ceník jízdného v autobusové dopravě v zóně 45 Č.Těšín

Sleva je na základě rozhodnutí vlády zavedena na příměstskou autobusovou dopravu. Chápu, že u MHD si to město může vyřešit jak chce. Na základě jaké "vyjímky" platí pro Č.Těšín neplatnost slevy pro seniory 65+ na příměsto?. Název městská zóna je matoucí, když zahrnuje i zastávky,kde MHD nejezdí Např. cesta z Č.Těšina na zastávku Č.T. Baliny aj.musí být jednoznačně pro seniory 65+ za 25%. Baliny jsou mimo MHD. Zatím jsem nezjistil město,kde tento problém řeší tak jako v Č.T.

Odpovídá Sikorová Marcela 10.06.2019 13:48

Pro účely tarifu je území Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS (dále jen ODIS) rozčleněno do tarifních zón, z nichž každé přísluší určité číslo. Každé zóně jsou přiřazeny určité zastávky, hraniční zastávky jsou přiřazeny k více zónám najednou. Území města Českého Těšína a jeho nejbližší okolí patří v rámci tohoto dopravního systému do zóny 45, v níž platí pro všechny linky stejný tarif. Není rozhodující, jestli se jedná o linku MHD nebo příměstskou. Pokud je tedy výchozí i cílová zastávka v zóně 45, sleva se neposkytne. Pokud je však výchozí nebo cílová zastávka mimo zónu 45, použije se tarif ODIS region a zde je sleva 75 % pro seniory 65+ zavedena. Tarifní zóna 45 začíná a končí hraničními zastávkami „Český Těšín, Baliny“, „Ropice, u cihelny“, „Ropice, u Kišů“, „Český Těšín, Horní Žukov, Na kopci“, „Český Těšín, Horní Žukov, škola“, „Český Těšín, Horní Žukov, rozcestí“, „Český Těšín, Koňákov, Mírov“, „Český Těšín, Koňákov, šachta“, „Český Těšín, Stanislavice, škola“, „Chotěbuz, železniční stanice“. Území ODIS je rozděleno do dvou druhů tarifních oblastí: • tarifní oblast REGION – zahrnuje všechny tarifní zóny s výjimkou tarifních zón zahrnujících území větších měst s vlastním systémem městské dopravy, • tarifní oblast MĚSTO – zahrnuje tarifní zóny území měst s vlastním systémem městské dopravy, respektive tarifní zóny k území těchto měst přiléhající, které jsou městskou dopravou z převážné většiny obsluhovány. Jedná se o města Ostrava (včetně okolí OSTRAVA XXL), Bruntál, Český Těšín, Frýdek-Místek, Havířov, Karviná, Krnov, Nový Jičín, Opava, Orlová a Třinec.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com