položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Těšín

Dobrý den, prosím o úklid střepů v těchto lokalitách: Frýdecká podél plotu Komenského školy, před a za mostem nad dálnicí směrem Pod Zelenou, v "myší díře" pod dálnici směrem k ulici Lípové, kolem stezky nad přehradou (hlavně v lese), pod železničním mostem u Masokombinátu (tam je i neskutečná skládka odpadků), na sídlišti U Mlékárny, včetně "zkratky" k ulici Na Horkách. Rozbité sklo je i na většině kontejnerových stanovišť, kde se nachází zelené popelnice. Zajisté se v Těšíně vyskytují i další místa, kde je třeba udělat pořádek. Podél ulice Frýdecké u firmy Donghee je hrozný nepořádek kolem chodníku (je zcela nepodstatné komu patří silnice a přilehlé škarpy, ale toto je pravou vizitkou města, ne espézetky na místňácích). Dále chci upozornit na absolutní nedostatek košů - kolem Frýdecké od křižovatky s Tyršovou až po křížení s ulicí Sokolovskou není jediný koš - dva (koše) se nacházejí až u bytovek nad autoškolou a to je poněkud málo. Kolem škol (Frýdecká, Ostravská...) nejsou koše vůbec, přitom největší problém s odpadky mají převážně mladší ročníky. Ještě by mě zajímalo, proč jste nechali zlikvidovat všechny lavičky v Hrabině; často tam chodím a vím, že tam během dne sedávali a klábosili důchodci, kteří se teď se nemají kam posadit. Pokud chcete argumentovat tím, že se tam schází nějaká spodina, úplně by postačilo, kdyby se tam alespoň občas vyskytl příslušník MP, tím by se takové problémy časem jistě vyřešily samy. Ještě bych měla dotaz ohledně pytlíků na exkrementy - už před časem jsem psala na město, zda by nebylo možné na informacích v radniční budově prodávat tyto sáčky za nákupní cenu. Dotyčná firma, která předmětné obaly vyrábí, toto zboží prodává po paletách a to si jednotlivec do paneláku asi nepořídí. Tehdy mě pan referent odbyl odpovědí ve stylu - ne, není to možné, město s touto možností nepočítá. Změnila se garnitura, která před volbama hlásala "všechno pro lidi", tak teď se může předvést. Děkuji za možnost vyjádření a budu se těšit na brzkou (!) odpověď. B. Kaiser

Odpovídá Beierová Martina Bc. 06.05.2019 15:09

Úklid ve všech Vámi uvedených lokalitách byl proveden firmou a následně zkontrolován pracovníkem městského úřadu. V případě, že v těchto lokalitách narazíte na odpadky, bude to jen v důsledku neukázněných občanů, kteří nerespektují přírodu a ostatní občany a vyhazují odpadky né do odpadkových košů, ale na zem. Za upozornění na nedostatek odpadkových košů děkujeme. Odpadkové koše budou doplněny nejpozději do konce července letošního roku . Lavičky v lesoparku Hrabina byly vyměněny neboť staré byly ve špatném technickém stavu. Důvodem výběru nových typů pouze bezopěradlových laviček, zcela bezúdržbových – antivandal, bylo především jejich nevhodné užívání. Bezopěradlové lavičky v této lokalitě budou doplněny o 3 ks laviček s opěradlem. Ohledně Vašeho dotazu k možnosti zakoupit si občany Českého Těšína sáčky na psí exkrementy přímo na radnici za nákupní cenu chceme sdělit následující. Jelikož zájem o tuto možnost se objevil ze strany občanů poprvé, město doposud o zřízení takovéto služby neuvažovalo. Je třeba si rovněž uvědomit, že v případě minimálního využití této služby občany města, by bylo její zřízení pro město velmi neekonomické. Je pravdou, že některé firmy nabízejí stejné sáčky, jako rozdáváme majitelům psů u nás na radnici, pouze velkoobchodně, avšak pokud Vám vyloženě záleží na tom, abyste měla sáčky s obrázkem psa, lze najít na internetu i takové, které jsou prodávány volně po 50 ks v balení, například na stránkách https://www.obalyvysocina.cz/…i-exkrementy, kde si můžete pořídit 50 sáčků za pár korun. Běžně jsou sáčky na psí exkrementy prodávány taky v chovatelských potřebách. Ostatně v dnešní době, kdy jsou mikrotenové sáčky k dostání na každém rohu za pár korun, a veškeré pečivo a zelenina se z obchodů donáší v sáčcích, je pro mnohé občany bezpředmětné pořizovat další sáčky na psí exkrementy a využívají tyto – již jednou na potraviny použité – sáčky. Myslím, že je to alespoň z části ekologický přístup pro věc, která se jinak stane dalším nerecyklovatelným odpadem.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com