položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Zábradlí

Dobrý den,na ulici Ostravská u bývalé obchodní pasáže vedle prodejny Hruška je Bartoňová vyzdívka do výše 160cm,která není opatřena zábradlím.Toto místo je poměrně frekventované a pokud tam někdo spadne(dítě,někdo v noci),tak máte žalobu na krku a věřte,že jakýkoliv bezpečnostní technik vás potopí jedná dvě....s pozdravem Jan Švarc

Odpovídá Recmanová Marcela 02.07.2019 14:33

Opěrná stěna u objektu občanské vybavenosti je od zkolaudování stavby bez zábradlí již několik desítek let. Město Český Těšín, odbor místního hospodářství, si vyžádalo od Policie ČR, Krajské ředitelství Moravskoslezského kraje, územní odbor Karviná, dopravního inspektorátu z pohledu pozemní komunikace (BESIP) vyjádření, zda doporučuje dodatečně doplnit na opěrné zdi zábradlí příp. zábrany. Dopravní inspektorát z pohledu BESIPu neshledal komunikační závadu a zábradlí nepožadoval instalovat. Město se domnívá, že v minulosti v popisovaném místě nedošlo k žádné škodě na zdraví chodce, protože kdyby k takovéto škodě došlo určitě by předchůdci nechali namontovat zábrany pro další možnou prevenci. V průběhu let dochází k různým změnám právních předpisů, norem, zákonů, vyhlášek apod., proto pokud jednoznačně nestanoví zákon, město neplánuje montáž zábran na této zdi.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com