položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Značení nových autobusů MHD.

Kdo platil SPZ čtyř nových nízkopodlažních autobusů pro město Česky Těšín? To opravdu vyhazujeme 40.000,- za SPZ na přání z městskeho rozpočtu?

Odpovídá Hloušek Tomáš Ing. 10.01.2019 10:20

Registrační značky na přání u nových autobusů MHD platil dopravce v rámci registrace těchto vozidel. V konečném důsledku tento finanční náklad však ponese město. Označení autobusů těmito značkami nepovažujeme za bezvýznamné vyhazování peněz z městského rozpočtu. Jednak mají tyto značky širší význam z hlediska propagace města. Úplně stejně bychom se totiž mohli ptát, zda těch nápisů Český Těšín není na autobusech příliš mnoho, jelikož polepy autobusů nebyly rovněž zadarmo. Autobusy zde budou jezdit deset let a jsou jakousi výkladní skříní našeho města. Druhé hledisko pořízení těchto značek je pak zcela pragmatické, a to přehlednost a jednoduchá identifikace. Autobusy MHD využívají ve větší míře děti, mládež a starší občané. Prakticky denně se těmto skupinám občanů stanou nějaké nepředvídatelné události, například v autobusech zapomenuté doklady, tašky apod. Tyto značky pak jistě mohou přispět k lepší orientaci při řešení nejrůznějších problémů. Zároveň máme již i řadu pozitivních reakcí, právě z výše uvedených důvodů. Pro úplnost uvádíme, že cena jednoho autobusu je 6,8 milionů korun včetně DPH.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com