položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Potize s autem v zahraničí

Dobry den Chtěl bych poradit protože jsem v zahraničí (EU) a chtěl bych prodat své auto ktere je imatrikulovano v čr tzv na českých spz jenomže nemám v plánu jet do čr dřív než za 2 roky a to již vyprší stk.. musím na úřad abych auto přepsal nebo odhlásil? .Můžu auto prodat v celku nebo jen na náhradní díly? Stačí jen kupní smlouva ? A zbytek vyřídit na úřadě třebaže pár let ?A co s technickým průkazem ? Děkuji za případné odpovědi opravdu nevím co mám dělat

Odpovídá Hloušek Tomáš Ing. 04.01.2019 13:36

Pokud prodáte vozidlo v zahraničí, v rámci zemí EU, postačí, když se dostavíte na kterýkoliv registrační úřad v ČR a předložíte fotokopie registračních dokladů jiného členského státu EU, vydaných na základě registrace vozidla v jiném státě EU. Na podkladě těchto dokladů bude vozidlo vyňato z registru ČR. Správní poplatek u tohoto úkonu činí 50,–. Tuto věc lze vyřešit prostřednictvím zástupu s plnou mocí. V případě, že budete vozidlo prodávat osobě či firmě v ČR, je nutné dostavit se opět na kterýkoli registrační úřad v ČR k přepisu vozidla osobně, s osobou kupující Vaše vozidlo, případně využít možnost vyřízení zastupující osobu s plnou mocí, která bude opatřena Vaším podpisem, který musí být úředně ověřen. Pokud se rozhodnete vozidlo zlikvidovat, máte možnost využít ekologickou likvidaci vozidla i ve státě EU, ve kterém se nacházíte. Následně je nutné k úřednímu zániku vozidla z registru ČR, dostavit se na kterékoliv registrační místo v ČR, kde doložíte doklad o ekologické likvidaci vozidla, registrační doklady k vozidlu a registrační značky. Toto lze opět řešit v zástupu s plnou mocí. Prodat vozidlo na náhradní díly nedoporučujeme. Ztratíte tím možnost ukončit registraci vozidla v České republice, případně se vystavujete možnému postihu z hlediska nedodržení zákonných ustanovení zákona o odpadech.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com