položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

vyhazování pečiva

Dobrý den , mám problém dne 15.12 na Hornické 13 pod balkonem se mi objevilo 18 kusů rohlíků.Jelikož máme psa a ze strachu že pečivo je otrávené jsem jej posbíral v pondělí v 19 hod.a vyhodil do kontejnerů .Dnes úterý asi okolo 15 hodiny je vyhozené pečivo znovu.Co s tím dělat je možné udělat rozbor pečiva? děkují Kubánek V.

Odpovídá Víšek Waleczek Magda mgr inż 21.12.2018 08:21

Povinností vlastníka zvířete je dle § 13 odst.1 zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů zabezpečit zvířeti v zájmovém chovu přiměřené podmínky pro zachování jeho fyziologických funkcí a zajištění jeho biologických potřeb tak, aby nedocházelo k bolesti, utrpení nebo poškození zdraví zvířete, a učinit opatření proti úniku zvířat. Je v zájmu vlastníka (chovatele) zvířete, aby v případě, že má podezření na možnou otravu psa pohozeným jídlem neznámého původu, zabránil svému pejskovi v jeho konzumaci. Mimo to i dle čl. 3 odst. 1 OZV č.5/2018 o pravidlech pro pohyb psů na veřejném prostranství je zřejmé, že v zájmu zajištění veřejného pořádku ve městě je chovatel povinen vést psa na vodítku a zabezpečit psa tak, aby na veřejných prostranstvích volně nepobíhal. Co se týče pečiva, které je pohozené na sídlištích, není možné ze strany Městského úřadu Český Těšín provést jeho rozbor. Není to v kompetenci úřadu, ani k takovému úkonu není důvod, jelikož poslední dobou nebylo hlášeno žádné úmrtí domácích mazlíčku následkem požití pohozeného jídla na veřejných prostranstvích. V případě, že se opakovaně objeví větší množství jídla pohozeného na sídlištích, můžete kontaktovat odbor místního hospodářství, který zajistí jeho úklid.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com