položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Parkoviště před budovou Agel u divadla

Před vjezdem do oploceného prostoru před budovu Agel leží na na chodníku hodně dlouhou dobu plno rozsypaného drobného skla.Díky zanedbání údržby této komunikace jsem si na něm propíchla plášť kola.Asi opět a zas obdržím odpověď,že je to soukromý pozemek a měst.úřad s tím nic nemá.Takové odpovědí se staly pro úřad oblibou. Rovněž na ul.Ostravská-před domem 72,74,76 přijel stroj a vyčistil jen jednu stranu chodníku,nato odjel.Druhou stranu nechal být.Kdo tyhle odvedené práce kontroluje? U zmíněného domu město stále nic neudělalo pro zvelebení 2 holých nevzhledných betonových placků,přitom v domě žije hodně početných mladých rodin a děti sedí na betoně.Je nám tedy zcela zřejmé,koho konkrétně volit nebudeme.

Odpovídá Cichy Stanislav 26.10.2018 12:09

Po obdržení dotazu město Český Těšín, odbor místního hospodářství, provedlo monitoring, jak před vjezdem do oploceného prostoru před budovou Agel, tak na ul. Ostravská před domem 72, 74, 76, kde bylo zjištěno, že je vše v naprostém pořádku. Přístupové chodníky k jednotlivým domům (vchodům) napojené na veřejný chodník, město čištění nezajišťuje (jedná se o účelové pozemní komunikace, které mají patřit vlastníkům nemovitostí). Strojní čištění v této lokalitě proběhlo 04.09.2018 a 14.09. 2018. Chodníky v sídlišti Mojská se čistí oboustranně. Jakékoliv připomínky, dotazy ve věci úklidu směřujte prosím při zjištění ihned na město Český Těšín, odbor místního hospodářství, tel. č. 553 035 533 nebo 553 035 111. Pokud máte zájem o instalaci parkových lavic, obraťte se s požadavkem na město Český Těšín, odbor místního hospodářství, tel. č. 553 035 512 nebo 553 035 111. U zmí­něného domu Ostravská 72,74,76 se v minulosti odstraňovala nevyužívaná pískoviště, kde místo něho vznikla zpevněná plocha, na které si mohou děti kreslit křídami, dálkově ovládat autíčka nebo skákat přes švihadlo apod. Město výhledově plánuje revitalizaci sídliště Mojská (jak tomu bylo např. v sídlišti Svibice), ale k realizaci musí mít potřebné finanční prostředky v rozpočtu města.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou