položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Špatné ovzduší

Dobrý den, může prosím někdo zjistit, co zas na nás vypouštějí Třinecké železárny? Od včerejšího večera (17. 8) se nedá dýchat, smrad jde všemi okny... Mají tam nějakou poruchu nebo co?

Odpovídá Kostelencová Irena 25.08.2015 07:54

Nemáme potvrzenou žádnou poruchu nebo havárii v průmyslových celcích v Českém Těšíně ani v jeho okolí. Jelikož Český hydrometeorologický ústav neměří v Českém Těšíně směr a sílu větru, vychází se z nejbližších stanic, na Javorovém vrchu a v Lučině. Směr a intenzitu větru ovlivňují konfigurace terénu a výškové překážky (např. budovy …). Obě zmíněné stanice vykazují v předmětném období odlišné hodnoty o převládajícím směru větru (jihovýchodní a severozápadní).

Kontaktovali jsme také Třinecké železárny, jejichž meteostanice (umístěná na plynojemu v Třinci na Borku) zaznamenala úplně odlišný převládající směr větru (jihozápadní).

Není vyloučeno, že dýchací obtíže stěžovatele mohou rovněž souviset s vysokou koncentrací troposférického ozónu v přízemní vrstvě atmosféry, ke které v předmětném období vlivem vysoké intenzity slunečního záření docházelo. Troposférický ozón je plyn specifického zápachu, který dráždí dýchací ústrojí, stahuje dýchací cesty, zvyšuje jejich odpor a ztěžuje dýchání.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com