položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Úklid schodiště u pošty

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdo a jak často má na starosti úklid schodiště do podchodu u nádraží vedle pošty. Špinavé schody, obklady a špinavé sklo na zábradlí je to první, co cestující přijíždějící do Těšína vlakem uvidí a to opravdu není pro město dobrá reklama. To nikdo zopovědný tudy nechodí pěšky? A když chodí, tak mu to nevadí? Není možné ze strany města sjednat nápravu? Děkuji za odpověď. Metzová

Odpovídá Benatzká Karína Ing. 26.05.2012 18:07

Úklid schodiště a celého podchodu ( jeho novějších částí u pošty a u Billy) má na starosti firma Tomáš Raszka, která se pro město stará mimo jiné také o úklidy podchodu Demelloch, úklid zelených ploch veřejných prostranství centra a sídlišť a organizaci práce veřejné služby. Úklidové práce v podchodu ČD provádí již několik let a doposud jsme neobdrželi jedinou stížnost. Zametání podchodu probíhá 2× denně, mytí pak 1× týdně ( v nočních hodinách) a kompletní čištění podchodu 2× ročně během letních měsíců ( zde probíhá i odstraňování graffiti, pokud je to technicky možné). V zimě pak zajišťuje zimní údržbu nekrytých ploch. Běžná údržba podchodu u pošty však není právě jednoduchá. Skla podél schodiště se umývají 2× ročně, bohužel pouze v dosažitelných místech (např. kolem schodiště od lékárny by bylo nutné stavět lešení). Umytí skla střechy nad schodištěm u pošty jsme mimořádně realizovali v loňském roce,z hlediska špatné dostupnosti je to však činnost velice nákladná. Nepravidelně objednáváme také mytí světel a odstraňování pavučin kolem nich, což provádí správce veřejného osvětlení společnost ELTODO-CITELUM s.r.o. Největší problém však nastal po úpravě obou schodišť ( u pošty a u lékárny), kde v důsledku snahy o zajištění protiskluzového povrchu jsme sice odstranili nebezpečí pádu v zimních měsících, zato vznikl problém s vyčištěním schodiště. Právě v těchto dnech řešíme na základě upozornění úklidové firmy napojení silnějšího vysokotlakého čističe (možnost napojení na 380V doposud v podchodu není). Současně budou v nejbližších dnech probíhat na schodišti některé reklamované opravy.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou