položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
Zpět

Autobusy

Dobrý den, rád bych se zeptal zda někdy plánujete aby autobusy např: Ze směru Ostrava, Havířov ve večerních hodinách zastavoval v blízkostí ČSAD, nebo v blízkostí zástavky Zámeček.. Jedná se mi o to, že dnešní svět není bezpečný, a proto je pro člověka problematické dojít z autobusového nádraží k Svibici tak aby se cítil bezpečně hlavně ve večerních hodinách..

Odpovídá Sikorová Marcela 11.05.2012 13:01

Příměstské autobusy ze směru Ostrava a Havířov, které pokračují ve směru na Třinec a Jablunkov na vámi zmiňovaných zastávkách Český Těšín, Jablunkovská zámeček a Český Těšín, Svibice, samoobsluha stojí. Ve večerních hodinách můžete rovněž využít spoje městské hromadné dopravy vyjíždějící z centra města, které objíždějí sídliště Svibice a zastavují na více zastávkách nebo přímo zajíždějí až do sídliště Svibice. Jedná se o okružní linky 875722 nebo 875721. Můžete rovněž využít spoje linky 875723, které jedou ve směru na Dolní Žukov, takže autobusy této linky obsluhují zastávky u zámečku a v lokalitě Svibice. Autobusy MHD a rovněž příměstské autobusové dopravy vesměs končí v době do 23:00 h. S ohledem na technické a ekonomické možnosti města a kraje se s dalším rozšířením spojů nepočítá. Navíc v pozdních večerních hodinách se jedná o spoje ekonomicky nerentabilní. Pokud jedete domů v pozdějších hodinách, doporučujeme vám použít vozidla taxislužby, která na autobusovém stanovišti i u nádraží mají svá stanoviště a jsou rovněž veřejnou dopravou.


  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou