položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
04.09.2018 08:54

Oprava ulice Jablunkovská

V neděli 2.9.2018 odpoledne jsem se po odbočení z čerpací stanice Shell směrem k Svibici dostal na opravovaný povrch vozovky asfaltem.Za snížené viditelnosti nebylo řádně vidět označení dopravního omezení a uzávěra silnice byla z dálky špatně viditelná.Asfalt nebo podobný materiál mi zcela zašpinil podstatnou část vozu a toto nejde běžným způsobem odstranit (myčka na čerpací stanici).Myslím že když se dopravní značení omezující provoz dávájí na silnice i měsíc předem tak právě probíhající práce by měly být řádně označeny.Takto postižených řidičů bude více,zahlédl jsem tam ještě další vozidlo.Děkuji za nápravu.Wojnar

Odpovídá Hloušek Tomáš Ing.

Jelikož jste důvod snížené viditelnosti neuvedl, mohu se jen domnívat, že tato nastala v důsledku bo ...

01.09.2018 10:06

Retardér na ulici Záplotí

Dobrý den, byla by možnost umístit zpomalovací retardér na Dolním Žukově, ulici Záplotí? Konkrétně jde o místo za školkou směrem na ropici, velice často tady jezdí bezohlední řidiči hodně rychle a kolemjdoucí musí pomalu skákat do keřů. Denně tam projde plno dětí jak do školky, tak na procházky, nebo jezdí na kole. Je to dost nebezpečné. Děkuji.

Odpovídá Radek Lipina

Povinností všech účastníků provozu na pozemních komunikacích je podle ustanovení § 4 písm. a) zákona ...

22.08.2018 15:46

levné a prázdné prodejny

Dá se řešit podnikatelskými pobídkami města ČŤ nárůst množství kvalitních obchodů a restaurací v ulicích? Když se podíváme do Polska anebo i Slovenska, Česka, např. Olomouc. Je rozdíl obrovský. V našich ulicích chybí život. Jsou zde levné obchody s alkoholem, jejichž tržby jsou mizerné a jsou dotovány nevíme odkud? Zajímaly by mě jejich tržby a je-li to pro nás přínos? Odkud jdou dotace na jejich provoz, komu platí nájem? Městu? Líbí se vám současná situace? Jak by se to dalo řešit? Až na výjimky je to horší než za socialistického ČSR. Oprýskané domy, fasády. Děkuji za více odpověďí.

Odpovídá Benatzká Karína Ing.

Současná situace se určitě městu nelíbí.Je nám líto, ale vnitřní „kvalitu obchodů a restaurací“ jak ...

23.08.2018 20:24

Vrak Volkswagen u lidlu

Dobrý den, už je to několik měsíců co parkuje červený vrak značky Volkswagen vedle Lidlu, vrak je po nehodě a už se opírá o obrubník, vozidlo tam stojí přibližně rok (1x bylo přeparkováno). Pokud se půjdete k Lidlu podívat tak vrak je oplocen kvůli přístavbě Lidlu. Rád bych aby město kontaktovalo majtele o úhradě odtažení vozidla na šrotiště, když jej již nepotřebuje.

Odpovídá Radek Lipina

Vozidlo značky Volswagen, které bylo odstaveno na parkovišti u prodejny Lidl, bylo převezeno a odsta ...

02.09.2018 22:37

Pravomoci ?

"Stavební práce na silnici Jablunkovská si koordinuje Správa silnic Moravskoslezského kraje. Město má v péči pouze místní komunikace, mezi něž silnice ul. Jablunkovské, Karvinské, Ostravské, Frýdecké, Slovenské aj. nepatří a průběh jakýchkoliv prací na těchto komunikacích nemůže město nijak ovlivnit." Obávám se, že paní Benatzká Karína Ing. nemá pravdu !!! Město Český Těšín je obcí s rozšířenou působností a tedy i jednotlivé odbory obce (stavební, dopravy a rozvoje a místního hospodářství) jsou odpovědné za koordinaci a plánování uzavírek opravovaných komunikací, byť jsou ve vlastnictví jiného subjektu. V tomto se nejedná o nahodilé havarijní stavy, ale o PLÁNOVÁNÍ !! Prosím tedy paní Benatzkou Ing. (rovněž tak i vedoucí dalších odpovědných odborů obce)o znovu zodpovězení položených otázek ohledem oprav ul. Karvinské, Jablunkovské.

Odpovídá Hloušek Tomáš Ing.

Za plánování a koordinaci dopravních uzavírek, objízdných tras, přechodného dopravního značení v rám ...

03.09.2018 09:27

dopravní značení

dobrý den, kdy budou nalajnované čáry na ul. Jablunkovská děkuji

Odpovídá Hloušek Tomáš Ing.

Vodorovné dopravní značení na ulici Jablunkovské bude provedeno nejpozději do konce měsíce září leto ...

27.08.2018 10:02

harmonogram rozmístění velkoobjemových kontejneru

Dobrý den, je již znám harmonogram rozmístění velkoobjemových kontejneru pro svoz odpadu?

Odpovídá Kročková Lenka

Harmonogram rozmístění velkoobjemových kontejnerů bude zveřejněn v Těšínských listech č. 5, rovněž j ...

13.08.2018 20:29

OPRAVA CHODNIKU PRED VCHODY/ZADNIMI/ UL.HORNICKA 1-9

Dobrý den! Mám dva dotazy.Kdy bude konečně opraven chodník u zadních vchodů Hornická 1-9.Chodník je ve špatném stavu. Druhý dotaz-odstranění pokácených stromů a větví z lesoparku naproti ul. Hornická 1-9. Děkuji za odpověď!

Odpovídá Recmanová Marcela

Město Český Těšín má v zásobníku investičních akcí opravu zmiňovaného chodníku. Z tohoto zásobníku p ...

19.08.2018 07:18

Zálohované kelímky na akcích města

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou, abyste zvážili zavedení, dnes již velmi rozšířených, zálohovaných kelímků místo těch jednorázových, které jsou používány na akcích jako je Svátek tří bratří, Rockování nad Olzou atd. Myslím si, že snahu minimalizovat vyprodukovaný odpad, zejména ten plastový oceníme všichni. Navíc může takový atraktivně potištěný kelímek pak sloužit jako suvenýr k propagaci města. Jsem si jistá, že i z hlediska financí, by se to městu vrátilo,jelikož záloha za kelímek bývá mnohonásobně vyšší než jeho pořizovací cena. Je možné aby město nařídilo stánkařům použití výše zmíněných kelímků? Děkuji

Odpovídá Smelíková Jarmila Bc.

Město ověří možnosti používat ekologické jednorázové nádobí u akcí v příštím roce.

20.08.2018 12:51

Pitná voda

Známí si dali testovat vodu ze studně v Ostravě,tak jsem jim dala naši vodu z kohoutku ze sídliště U mlékárny.Výsledky mne postrašili,voda je plná bakterii.Chtěla jsem se zeptat,jestli se dělají v kotelnách nějaké odběry vody a jak vycházejí.Není to nikde zveřejněno.Děkuji Smelíková

Odpovídá Moravcová Dana

Za kvalitu studené vody zodpovídá její dodavatel – SmVaK, a.s. Ostrava. Teplou vodu dodavatel Teplo ...

1. stránka z 210 1 2 3 4 5 6 208 209 210

  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com