položit dotaz Zobrazit archiv dotazů 2011-2012

V této rubrice se nepostupuje podle zákona č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a na odpovědi není právní nárok.
Dále nebudou zodpovězeny dotazy:

  • obsahující osobní údaje jiných osob, než tazatele
  • je-li na stejný nebo podobný již zveřejněná odpověď
  • týkající se sousedských vztahů
  • na které lze nalézt odpověď na těchto webových stránkách (např. vyřizování dokladů nebo jiné životní situace)
  • o letopočtech výstavby nebo historii městských budov
  • majíci urážlivý a vulgární charakter
11.05.2019 08:18

Bezpečnost na silnici

Prosím šlo by v Horním Žukově na ul.Frýdecke namontovat na dop.značky pozor chodci ještě značku s omezující rychlosti na 50 km/h. tak jak tomu je i v Mistřovících. Je to místo kde si šoféři s dodržováním rychlosti nic nedělají a jezdí jak prasata!!! Když už tam není chodník a přechod pro chodce ,lidé jsou nuceni chodit po krajnici a přebíhat silnici před rychle jedoucími vozidly. Vemte v potaz že tam často vystupují děti i starší lidé,a ti jsou nuceni kolikrát čekat delší dobu než mohou bezpečně přejít na druhou stranu . Hlavně prosím neříkejte že to nejde když v Mistřovicích to jde !!!!! Děkuji Walica J.

Odpovídá Radek Lipina

Město Český Těšín, odbor místního hospodářství, v rámci místního šetření 16. 05. 2019, požádalo Poli ...

13.05.2019 20:00

PROSTRANSTVÍ PŘED OBCHODEM COOP BESKYDY TUTY ULICE SLEZSKÁ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost odstranění "budky na zeleninu" (kdo je vlastníkem tohoto objektu), několik měsíců se zde neprodává, tento objekt je velmi nevzhledný a bez využití.Dále bych měla dotaz na přítomnost a význam plechového sloupu, značně zkorodovaného stojícího na zatravněné ploše, pokud by tyto 2 objekty byly zlikvidovány, značně by se vylepšil vzhled tohoto místa, děkuji za odpověď.

Odpovídá Karasová Michaela Ing.

Vlastník prodejního stánku zemřel a v současné době probíhá dědické řízení. Do té doby nelze se stán ...

13.04.2019 10:44

Dodávka Těšínských listů

Dobrý den ! Do konce minulého roku jsem dostával pravidelně Těšínské listy přímo do schránky. Letos už vyšly 3 čísla a nedostal jsem ani jediné. Kde je mohu ještě sehnat ? Děkuji Jiří Siostrzonek Frýdecká 180 Český Těšín 73701

Odpovídá Bazgierová Iva Bc.

Těšínské listy si můžete v omezeném množství vyzvednout v kanceláři informační služby v přízemí budo ...

20.05.2019 10:25

zasedání zastupitelstva města

dne 17.6.se koná zasedání zastupitelstva. Prosím o sdělení místa a času konání. Děkuji, Miloslav Lejka

Odpovídá Dehnerová Kateřina Ing.

Standardně se zasedání zastupitelstva konají ve velké zasedací místnosti radnice na nám. ČSA 1/1 od ...

16.05.2019 14:54

dotaz na vánoční program

Dobrý den, dovolím si poslat ještě jednou dotaz z konce prosince , který nejspíše nedošel. Můj dotaz směřuje k organizaci vánočního programu, dovolil jsem si udělat malé srovnání trvání letošních (2018) vánočních programů v okolních městech Karviná – 24 dní Havířov – 24 dní Frýdek Místek – 24 dní Třinec - 13 dní Nový Jičín - 21 dní Č. Těšín - 5 dní Ano těch pět dnů s programem bylo celkem fajn, ale je to prostě málo aby přilákalo další stánkaře i návštěvníky, nehledě k tomu že se chceme prezentovat jako kulturní pohraniční město. Určitě nechci tvrdit, že za všechno špatné v Těšíně může město, ale jsou věci, na které má klíčový vliv a prakticky prázdné náměstí o víkendech po dobu celého adventu určitě není dobrou vizitkou města. Můj dotaz tedy zní, jestli město začne uvažovat o rozvinutí vánočního programu aspoň na víkendy. Věřím, že Těšínácí by to ocenili. Děkuji Marian Palowski

Odpovídá Stařičný Miroslav Ing.

Na základě zkušeností z minulých let máme málo zájemců – prodejců – stánkařů s vánočním zbožím a obč ...

09.05.2019 12:30

POZDĚ,ALE PŘECE

Jelikož až teď jsem přišel na tento dotaz, tak se i já k němu vyjádřím. Myslím k MHD. Když loni psala má žena, jestli by nebylo možné, aby MHD (které vyjíždělo z ČSAD prázdné přes ulici Slovenskou),zastavilo na této ulici kde stojí i autobusy na Karvinou, bylo řečeno, že to není možné. Byl to autobus, který ráno jel na Antoníčka prázdný a tam teprve vyjel jako linka pro cestující. To byl velký problém.Kolik lidí by tam nastupovalo a bylo by to nerentabilní. Kolik lidí tedy nastupuje na vašich nových zastávkách ve městě. Jsou to úplně vyhozené peníze. Ten jeden nebo 2 lidi by si na zastávku, kde byla dříve taky zašla. Autobusy na MHD jsou opravdu zarážející. Píšete, že počet míst je dostačující a bezbarierový. To ano to máte pravdu. Ale pouze na určitém místě. Myslíte, těch 6 míst + 3 místa pro kočárky a invalidy? Tak pak nevím na co jsou tam ty 3 sedačky. Budiž. Někdo prostě něco vymyslel. Ono od stolu je vše OK. A JÍZDNÍ ŘÁD pro MHD zbytečné. . Několikrát už bylo žádáno o BUS v ranních hodinách ze Svibice - nemocnice - ČD nebo aut.st. Tak, aby lidé mohli MHD jet do práce a na vlaky, které jedou po 4 hod. Tedy alespoň na vlaky, které odjíždějí 4:40. Hlavně o víkendu. Kdy 1. MHD jede ze Svibice 5:03 Chtělo by to jen trochu pouvažovat. Třeba 723 ze Žukova posunout o nějakou tu minutu později a vést ji přes nemocnici(MHD které jede ze Žukova 3:50) 722 s odjezdem 4:12 ze stanoviště zrušit a 721 s odjezdem 4:26 ze Svibice samoobsluha vést už ze stanoviště. Tím by jste jeden spoj ušetřili, když jak říkáte jezdí ráno prázdné autobusy. Ale to už tak někdo uvažoval přede mnou. Jinak když by jste se informovali v jiných městech,tak by jste zjistili,že taková Karviná, která je úplně o jiné frekvenci cestujících než v Č.T. má i menší autobusy. Ty by se třeba daly využít u těch méně využitých časových linek. Ale to by někdo musel uvažovat. Jenže asi je zbytečné tady něco psát. V kancelářích se dělá od 8 a víkendy a svátky je zavřeno. Prosím Vás, nepište tady, že tyto autobusy by jezdily prázdné. V tom případě by jste museli zrušit polovinu spojů. Včetně nových zastávek MHD. A připomínky. Stejně je neakceptujete.Nevím jestli loni nebo předloni jste dávali anketu ohledně MHD. Kde docela dost lidi psalo o přidání MHD na ranní hodinu o víkendech. A výsledek. Žádný. Akceptujete jen to co se Vám hodí a není to moc složité. Tak se nedivte, že ti co už několikrát psali už rezignovali. Vím, že nejde všem vyjít vstříc. Že všem se člověk nezavděčí. A vždy se někdo najde, kdo bude remcat. Ale bohužel, od toho tam jste. Ale toto je věc, která se dá vyřešit. Teď už hlavně vyřešit ranní spoj hlavně o víkendu. Tak tedy i já žádám o pokus zavedení ranního spoje MHD ze Svibice - nemocnici - stanoviště na časovou dobu tak, aby MHD bylo na stanovišti nejpozději 04:25 a to i o VÍKENDU a SVÁTCÍCH.

Odpovídá Hloušek Tomáš Ing.

Musím se přiznat, že mě velmi mrzí první část vašeho dotazu. Odkazujete se v ní na komunikaci vaší ž ...

17.05.2019 17:29

NEZODPOVEZENE DOTAZY

DOBRY DEN.UZ ASI PO 3-4 JSEM VAM POLOZIL DOTAZY NA KTERE ME NEBYLO VUBEC ZODPOVEZENO.PTAM SE TEDY PROC?PROC VAM LIDE KLADOU OTAZKY KDYZ NEJSTE SCHOPNI NA NE ODPOVEDET.NEBO ODPOVIDATE JEN NA DOTAZY ZTIZNOSTI KTERE SE VAM HODI?DEKUJI ZA ODPOVED A POKUD NEBUDE NA MUJ DOTAZ ODPOVEZENO ZAJDU SI ZA VAM OSOBNE A BUDU SI ZTEZOVAT DAL.

Odpovídá Dehnerová Kateřina Ing.

Abychom mohli prověřit situaci, kterou popisujete, potřebovali bychom, prosím, uvést ten konkrétní d ...

09.05.2019 09:33

Stromy

Dobrý den, v nedávné době byly pokáceny v centru města tři topoly. Jeden ve vnitrobloku Čapkova, Bezručova a dva na rohu ulic Pražská, Štefánikova. Chtěl bych znát důvod tohoto nesmyslného kácení a proč někomu tyto stromy vadily.

Odpovídá Večeřová Lada

Již v roce 2010 bylo v rámci hodnocení stavu stromů odbornou firmou v parčíku Pražská důrazně doporu ...

09.05.2019 12:27

Odpadkový koš

K těm dvěma lavičkám na rampě na Svibici by bylo vhodné přidat odpadkový koš, snad se pak do nich ti neukáznění trefí. Pokud mám cestu kolem pokaždé tam najdu láhve od alkoholu, pet lahví, tak to uklidím. Mužíková Dana

Odpovídá Kročková Lenka

Odpadkový koš byl doplněn, bude vyvážen 2 x týdně (v úterý a v pátek).

06.05.2019 19:37

Dynamické řízení semaforů

Dobrý den už mě opravdu velmi zlobíte s tvrzením dynamického řízení křižovatek. Proč tedy v neděli jedu od Karviné a kolem 14 hod. jedou křižovatky na světla a stojím na prostředních světlech cca 1 min. a světe div se nejede žádné auto. Takto si dynamické řízení tedy nepředstavuji.S pozdravem Krejčí

Odpovídá Benatzká Karína Ing.

Pojem „dynamické řízení“ neznamená,že auta mají stále zelenou, a to ze všech směrů a vždy, když auto ...

1. stránka z 234 1 2 3 4 5 6 232 233 234

  • Povinné položky jsou označeny hvězdičkou

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com