23. leden 2017

Občanům Českého Těšína a Chotěbuze během roku 2017 postupně vyprší platnost více než 1800 řidičských průkazů. Jedná se o průkazy, které byly vydány v roce 2007 s dobou platnosti na 10 let. Přikládáme vzor řidičského průkazu s vyobrazením řádku 4b, který označuje právě dobu platnosti průkazu. Ta je u každého řidiče individuální.

V případě, že o vydání nového řidičského průkazu řidiči nepožádají včas a budou řídit i po uplynutí jeho platnosti, vystavují se riziku pokuty za řízení bez platného řidičského průkazu. Za tento přestupek hrozí řidiči pokuta na místě do 2 tisíc korun, v případě správního řízení až 2 500 korun.

Výměnu lze provést již 3 měsíce před skončením platnosti řidičského průkazu a je zcela bezplatná. Lhůta pro vydání nového řidičáku je 20 dní, o výměnu lze požádat také ve zrychlené lhůtě s poplatkem 500 Kč.

K vydání nového řidičského průkazu stačí přijít na oddělení dopravy detašovaného pracoviště Městského úřadu ve Svibici s platným průkazem totožnosti a donést jednu průkazovou fotografii a současný řidičák. Upozorňujeme na nutnost donést si fotografii, focení se na místě neprovádí.

 V této souvislosti na přechodnou dobu rozšiřujeme oficiální úřední hodiny pro výměnu řidičských průkazů o úterý a pátek vždy v době od 08:00 h do 11:00 h.

autor: Hloušek Tomáš Ing.
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com