14. červen 2019

1 město, 2 velké scény, 3 dny plné programu s největšími hvězdami českého a polského hudebního nebe.

Tímto všechny spoluobčany srdečně zveme na již 29. ročník Svátku Tří Bratří, na kterém se představí největší hvězdy současné české, polské, ale i slovenské hudební scény.

Ještě před slavnostním zahájením Svátku tří bratří se na náměstí v Českém Těšíně představí žáci Základní umělecké školy Pavla Kalety. Chybět nebudou ani zájmové kroužky Kulturního a společenského střediska „Střelnice“ a také Reprezentační soubor písní a tanců PZKO OLZA. Následovat bude slavnostní průvod a společné setkání představitelů měst Českého Těšína a Cieszyna nad řekou Olší na mostě Družby, kde bude připraven tradiční těšínský štrúdl.

Odtud se průvod vydá na Rynek v Cieszynie. Zde si připomeneme legendu o založení obou měst, na pódiu bude předán klíč od pomyslných bran města do rukou ředitelů kulturních institucí a pak už se bude na obou stranách jen hrát, zpívat a veselit se.

Na náměstí v Českém Těšíně v pátek uslyšíme hity Jiřího Schelingera v podání Schelinger revival band Ostrava, vystoupí charizmatický zpěvák s nezaměnitelným hlasem Václav Noid Bárta & Bekbek Clan, dorazí legendární slovenská rocková kapela Tublatanka a večer zakončí populární kapela Mandrage.

V sobotu potěší starší ročníky slovenská skupina Progres známá z TV Šlágr. Mladší generaci rozproudí hvězdná slovenská zpěvačka a raperka Sima. S blížícím se večerem přivítáme stálici populární scény Lenku Filipovou, program vyvrcholí root-rockovou náloží kapely TH!S a na závěr slovenská rocková kapela Desmod.

autor: Lisztwanová Barbara magister