19. březen 2018

Od 09.04.2018 bude zahájena plánovaná rekonstrukce mostů – na ulici Jablunkovské, v bezprostřední blízkosti křižovatky s ulicí Pod Zvonek a na ulici Karvinské v blízkosti křižovatky s ulicí Hřbitovní. Toto omezení potrvá půl roku. Jedná se o investice Moravskoslezského kraje. Značně ztížený tak bude průjezd křižovatkou ulice Jablunkovské a Pod Zvonek. Na ulici Jablunkovské bude provoz střídavě sveden do jednoho jízdního pruhu a situace bude řešena za využití světelného signalizačního zařízení. Řidiči vyjíždějící z ulice Pod Zvonek se budou postupně zařazovat do proudu vozidel z jednotlivých směrů, přičemž budou muset respektovat přechodnou svislou dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“. V této souvislosti očekáváme rovněž zpoždění spojů autobusových linek, jak příměstských, tak MHD. Zároveň totiž dojde v určitých týdnech k situaci, kdy světelné signalizační zařízení bude řešit dopravní situaci svedením provozu do jednoho jízdního pruhu i na dalším místě ulice Jablunkovské, tentokrát mezi ulicí Slovenskou a vlakovým nádražím.

Rekonstrukce mostu na ulici Karvinské bude prováděna za úplné uzavírky části této ulice, přičemž situace bude řešena podobně jako v loňském roce, za využití objízdné trasy po ulici Slezská a s přesunutím autobusové zastávky „Na Brandýse“. Důvodem úplné uzavírky je potřeba koordinace dvou velkých staveb, kdy v tomto úseku probíhá rovněž modernizace železničního koridoru.

  

Nabádáme všechny řidiče, aby v uvedeném období využívali pro příjezd do města v co největší míře obchvat Českého Těšína, který je bez poplatku a to užitím sjezdů na ulici Ostravskou a Frýdeckou. Totéž platí rovněž pro výjezd z města.

autor: Hloušek Tomáš Ing.
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com