7. červen 2019

V neděli 9. června 2019 dochází k celostátním změnám jízdních řádů veřejné linkové dopravy. Jelikož ale v českotěšínské MHD využíváme spojů, které jezdí jinak v období prázdnin, rozhodli jsme se provést drobné úpravy na linkách MHD s účinnosti právě až od období letních prázdnin, tedy k 1. červenci 2019. Věříme, že bude pro cestující veřejnost (zvláště žáky a studenty) příhodnější právě tato varianta, kdy stávající školní rok dojezdí spoje beze změn.

Na základě požadavků zaměstnavatelů v průmyslové zóně se posouvají některé časy odjezdů a příjezdů na a ze zastávky Lípová průmyslová zóna. Byly upraveny rovněž víkendové spoje zajišťující návoz zaměstnanců na nedělní noční směnu, nově se tak do průmyslové zóny dostanou cestující nejen z centra a sídliště Hrabinská a Mojská, ale i ze Svibice.

Došlo rovněž k drobné úpravě časů odjezdů autobusů z města v období odpolední přepravní špičky. Snažili jsme se o vytvoření alespoň částečného „taktu“, ne vždy to bylo zcela možné. Přesto by tak z centra města měl v časových rozestupech deseti minut vyjíždět autobus některé ze tří hlavních linek do jednotlivých městských částí. Spoje linek 721 a 722 budou vyjíždět přibližně v půlhodinovém intervalu a spoje linky 723 v hodinovém.

autor: Hloušek Tomáš Ing.